Latvijas lauksaimnieki iegūst jaunu graudaugu fungicīdu

Something went wrong. Please try again later...
Univoq SoMe LV.jpg
Univoq SoMe LV.jpg

2024. gada 24. maijā: Corteva Agriscience paziņoja, ka Latvijas iestādes ir apstiprinājušas pirmā produkta, kas satur jauno molekulu Inatreq™ active, reģistrāciju.

 

 Univoq™ fungicīds ar Inatreq Active, kurš tagad ir apstiprināts pārdošanai un lietošanai Latvijā, ir jauns fungicīds, kas piedāvā izcilu ārstniecisku un aizsargājošu kontroli pret visiem Septoria celmiem, atbalstot ilgtermiņa ilgtspējīgu fungicīdu stratēģiju saimniecībās.

 

Tas ir pirmais fungicīds Septoria kontrolei ar darbības veidu, kas jau sen ir reģistrēta Latvijā. Univoq ar patentēto i-Q4™ formulāciju ļauj fungicīdam pilnībā pārklāt un izplatīties pa kultūraugu lapām.

 

Inatreq active jau ir apstiprināts izmantošanai graudaugos Francijā, Beļģijā, Luksemburgā, Īrijas Republikā, Vācijā, Grieķijā un Serbijā, un reģistrācijas process turpinās visā Eiropā, tostarp Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs.

 

Inatreq active piedāvā izcilus bioloģijas rādītājus, un tā unikālais veids kā ierobežot Septoria sniedz lauksaimniekiem jaunu rīku, kas palīdz pārvaldīt slimību, jo tas neuzrāda krustenisko rezistenci pret esošajām graudaugu fungicīdu darbīgajām vielām. Lauksaimnieki arī gūs pozitīvu rezultātu no Univoq elastīgajām pielietojuma īpašībām un konsekventas, plaša spektra veiktspējas, tostarp augsta līmeņa kontroles pret DTR, miltrasu, rūsu un fuzariozi.

 

Corteva Agriscience Graudaugu fungicīdu kategorijas mārketinga vadītājs Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Hans Raun sacīja: “Univoq fungicīda galvenā stiprā puse ir tā uzticamais augstais līmenis un spēcīgā kontrole pret 2 svarīgākajām slimībām Latvijā – kviešu lapu pelēkplankumainību un dzeltenplankumainību”.

“Univoq fungicīda ieviešana Latvijas tirgū ir nozīmīgs izrāviens labības audzētājiem, kuriem nepieciešama inovatīva jauna darbīgo vielu grupa, lai aizsargātu ražu, vienlaikus stājoties pretī ilgtspējīgas saimniekošanas izaicinājumiem. Inatreq aktīvā molekula darbojas savādāk nekā visi citi Latvijā pieejamie graudaugu fungicīdi, tāpēc arī atbilstība attiecīgajām fungicīdu programmām ir ļoti svarīga, lai palīdzētu samazināt rezistences veidošanos. Pēdējās desmitgades attīstības laikā tas ir pierādījis izcilu aizsardzības ilgumu, kā arī nemainīgu spēju ilgāk saglabāt kultūraugu zalāku, ļaujot augiem izmantot savu ražas potenciālu.”

 

Univoq reģistrēts lietošanai, kviešiem, rudziem un tritikālei vai nu kā T1, T2 vai pat T3 smidzinājumā atkarībā no ražas potenciāla, slimības spiediena un vietējiem apstākļiem.

 

Corteva Agriscience biznesa direktors Ziemeļvalstu un Baltijas valstīs Lars Dinesen sacīja: “Corteva Agriscience ir ļoti spēcīgs un inovatīvs produktu klāsts, kas tikai vēl drīzumā iznāks tirgū, un beidzot Univoq ieviešana ir liels sasniegums ne tikai Corteva, bet arī Latvijas lauksaimniekiem. Pateicoties Inatreq active dabiskajai izcelsmei, mēs apmierinām arī Eiropas patērētāju prasības pēc ilgtspējīgāk ražotas pārtikas.”

“Viss, ko mēs ikdienā darām Corteva Agriscience, ir būt globālam pētniecības un attīstības uzņēmumam, kas 100% koncentrējas uz jaunu produktu un tehnoloģiju piegādi lauksaimniekiem. Univoq ir tikai pirmais jaunais graudaugu fungicīds no mūsu sagaidāmajiem produktiem, kas tiek laists klajā, un tas ir skaidrs signāls, ka Corteva turpina piegādāt mūsu klientiem augstas kvalitātes produktus.